Prošle školske godine u organizaciji Udruge za kulturu “Ča?” raspisan je likovno-literarni natječaj “Mucko Bucko” na temelju bajke „Mucko Bucko na ravne“ autorice Tatjane Udović. Na natječaj je pristiglo mnoštvo radova iz svih krajeva Republike Hrvatske pa i šire (iz Engleske, Rusije, Srbije…).Tročlani žiri kojega su činile: prof. likovne kulture Darija Stipanić, Tatjana Jedriško – Pančelat, spisateljica i bacc. cult.Tatjana Udović, spisateljica, odabrao je stotinjak radova od više od sto autora koji će biti zastupljeni u Zbirci radova „Mucko Bucko“. Velika vrijednost ove zbirke je u činjenici da djeca postaju aktivni sudionici i tvorci priče te što promiče poštivanje jednog od načela odgoja i obrazovanja za održivi razvoj – načelo zavičajnosti. Naime, u zbirci su zastupljeni radovi na  svim narječjima hrvatskog jezika.

Ljubav prema sebi, drugome, prirodi, povijesti svog zavičaja i svoje zemlje, sve to urednica T.Udović integrira u zbirci te šalje pedagošku poruku koja u svojoj srži sadrži njegovanje narječja te razvijanje kulture čitanja od ,,malih¨ nogu, piše recenzentica Jelena Vukobratović bacc. predškolskog odgoja.
Promocija Zbirke radova „Mucko Bucko“ održat će se 28.11.2013. u 18h u Domu hrvatskih branitelja na Viškovu