28. studenog 2013. u organizaciji Udruge za kulturu „Ča?“ održana je promocija Zbirke dječjih radova „Mucko Bucko“ u Domu hrvatskih branitelja u Viškovu. Promociji je prisustvovalo mnoštvo uzvanika:  djece, roditelja, profesora/ica, ravnatelja/ica iz svih krajeva Republike Hrvatske.
U organizaciji Udruge za kulturu “Ča?” prošle je školske godine raspisan likovno-literarni natječaj “Mucko Bucko” na temelju bajke „Mucko Bucko na ravne“ autorice Tatjane Udović. Na natječaj je pristiglo mnoštvo radova iz svih krajeva Hrvatske pa i šire (iz Engleske, Rusije, Srbije). Tročlani žiri, koji su činile: prof. likovne kulture Darija Stipanić, Tatjana Jedriško – Pančelat, spisateljica i bacc. cult.Tatjana Udović, spisateljica, odabrao je radove od više od sto autora koji su uvršteni u Zbirku  radova „Mucko Bucko“.
Velika vrijednost ove zbirke je u činjenici što su djeca postala aktivni sudionici i tvorci priče te što promiče poštivanje jednog od načela odgoja i obrazovanja za održivi razvoj – načelo zavičajnosti.  Naime, u zbirci su zastupljeni radovi na  svim narječjima hrvatskog jezika.
O Zbirci kao i samom projektu „Mucko Bucko“ su govorile: Marina Frlan-Jugo, prof., Tatjana Jedriško-Pančelat te idejna začetnica projekta i urednica Zbirke bacc. cult. Tatjana Udović.
Svoje su radove predstavili sami autori: učenici OŠ „Vojnić“, Vonić, OŠ I.G.Kovačića, Delnice, OŠ Kantrida, Rijeka, OŠ „Sv. Matej“ Viškovo, OŠ Zvonka Cara, Crikvenica, OŠ Gornja Vežica, Rijeka, OŠ Eugen Kumičić, Rijeka, OŠ Pehlin, Rijeka, OŠ „Draganići“, Draganići, OŠ „V. Nazor“,Rovinj.
Osim nagrađenih, u zbirci su još zastupljeni radovi polaznika DV Bakar, Hreljin, DV  Pingvin, Pula, DV Opatija, Opatija, DV Orepčići, Kraljevica, DV Snjeguljica, Rijeka, DV Zamet, Rijeka, DV Zvončica, Viškovo, OŠ Ante Kovačić, Zagreb, OŠ Draganići, Draganići, OŠ Drago Gervais, Brešca, Matulji, OŠ Gornja Vežica, Rijeka, OŠ Grabrik, Karlovac, OŠ Hreljin, PO Praputnjak, OŠ Ivan Zajc, Rijeka, OŠ Ivana Gorana  Kovačića, Sv. Juraj na Bregu, OŠ Josipa Kozarca, Lipovljani, OŠ Julija Benešića, Ilok, OŠ Jurja Klovića, Tribalj, OŠ Ljudevita Modeca, Križevci, OŠ Meje, Split, OŠ Milana Šorga, Oprtalj, OŠ Oroslavlje, Oroslavlje,OŠ Pehlin, Rijeka, OŠ „Petar Zrinski“, Šenkovec, OŠ Slano, Slano, OŠ Srdoči, Rijeka, OŠ Vladimira Nazora, Rovinj, OŠ Zamet, Rijeka, OŠ Zvonko Car, Crikvenica, Centar za odgoj i obrazovanje Rudolf Steiner, Daruvar,  Dječji dom „Tić“, Rijeka,OŠ Laza Kostić, Beograd, Srbija, Center Obrazovaniya N1619 named after M.I.Tsvetaeva, Moskva, Rusija, St. Haden Dene school, Kent, Engleska, Ursuline college, Kent, Engleska.
U glazbenom dijelu nastupili su Dječji zbor „Halubajčići“ i „Praputnjarski slavići“, kao i Mažoretkinje Halubajke, a za kraj programa sve prisutne su svojim humorističnim nastupom oduševili Klaun Rudi i Klaunica Karmelino iz Udruge „Za bolji svijet“.
Bilo je to veselo i poticajno druženje za male kreativce, ali i koristan susret svim mentorima koji su zdušno radili kako bi stvorili ovu jedinstvenu zbirku.