Već je općepoznato da gdje god sviraju Aledory , štimung ne izostaje. Ova dva „Slavuja s Kvarnera“, Alen i Dorian-Aledory nemaju namjeru odmarati . Nakon prošlotjedne proslave 11. rođendana Riječkih plesnih večeri i dodjele nagrada najvjernijim obožavateljima i obožavateljicama , slijedi niz zanimljivosti. Budući da su se Aledory dokazali kroz sve ove godine organizirajući i svirajući na plesnim večerima , ovo ljeto najavljuju ples pod nazivom OBOJANE RIJEČKE LJETNE PLESNE VEČERI za sve ljude dobre volje, svakog drugog četvrtka u Bistrou Cres.
Ljetne plesne večeri održat će se 24. srpnja , zatim 7. i 21. Kolovoza 2014., a sve će biti obojane raznim ljetnim bojama.
Prva u nizu „Večer boje naranče“ održat će se u Bistrou Cres u četvrtak 24. srpnja s početkom u 19h. Pozivaju se svi ljudi otvorena srca, željni zabave, pjesme i plesa od 7 -77 godina. Svi posjetitelji imat će priliku degustirati ukusne narančine plodove, a pozivaju se da i sami donesu naranče te da se odjenu u narančaste boje ili istaknu jedan narančasti detalj jer Aledory će birati „Najveću naranču“ koja će osvojiti posebnu nagradu.
Aledory najavljuju i snimanje novog glazbenog video uratka za pjesmu „JUDI OD MORA“ (autor Dorian Škrobonja) sa albuma „ZAKANTAJMO PO DOMAĆU“ , koji će ujesen biti prikazan na tv emisiji Art filma ČA SKALICA.

Aledory medijski podržavaju Udruga za kulturu „Ča?“ i TJstudio.