Roman “Pogled beznađa” autorice Tatjane Udović šokirao je čitatelje s obzirom da takvu tematiku nitko nije očekivao.
Radi se o romanu “ovijenom u crninu” zbog kontrasta.
“Pogled beznađa” ukazuje na problematiku našeg društva; na ono što se ne bi trebalo dogoditi.

Djelić atmosfere sa prve i zadnje promocije te knjige, u crnini, možete pogledati na:
https://www.youtube.com/watch?v=e8dGm9JXzGU

Roman „Pogled beznađa“ na prvo čitanje podsjećalo na novinarski dokumentarac, a kroz drugo čitanje uočljivo je koliko su likovi ogrnuti velovima emocija. U nastavcima, naizmjenično prezentirajući likove, spisateljica dramaturški vodi radnju ka kulminaciji. Vrlo dojmljivo prenijela je jedan sociološki fenomen današnjice. Ljudi su užurbani za svojim zacrtanim ciljevima koji su danas u prevelikoj dozi materijalističkog karaktera. Pojedinci senzibilnijeg karaktera ne uspijevaju se prilagoditi toj utrci. Postepeno zaostaju, a ljudi oko njih najčešće ne reagiraju na vrijeme ili ne žele narušiti vlastitu komotnost ili ne spoznaju kako se trebaju postaviti. Na pojedince koji su nastradali vrlo brzo se zaboravlja. No, s vremenom broj tih pojedinaca sve je brojniji – pojedinaca s pogledom beznađa.
Za neke je prekasno, ali treba stvoriti u društvu drukčiji senzibilitet kako bi se izbjegli nepotrebni gubici, piše recenzentica Tatjana Jedriško Pančelat