Riječka spisateljica Tatjana Udović 23. svibnja 2014. posjetila je zadarski Dječji vrtić „Sunce“.  Za mnogobrojne zadarske mališane održano je književno druženje sa spisateljicom uz predstavljanje slikovnice „Mucko Bucko na ravne!“ te Zbirke radova „Mucko Bucko“.


Ovo književno druženje bilo je i svojevrsna mala škola čakavštine jer „Mucko Bucko na ravne“ pisan je na tom natječju, i to na kastafskom dijalektu s kojim su se mnogi vjerojatno i prvi puta susreli. Pred kraj susreta održana je nagradna igra „Ča je ča?“  kada su najbrži znalci osvojili nagrade – edukativne slikovnice „Čistkova Rijeka ljubavi“ sponzorirane od strane  KD Čistoća d.o.o., dok je vrtiću uručen poklon paket higijenskih potrepština sponzoriran od strane DM drogerie.

Ovo je bio prvi književni susret sa spisateljicom Udović na zadarskom području.