Zbog velikog interesa za stjecanjem znanja i upoznavanjem s ritualnom praksom Halubajskih zvončara, 2. prosinca 2021. ponovljeno je On-line Antropološko predavanje „Halubajski zvončari“ za učenike OŠ Jabukovac-Petrinja, u organizaciji Udruge za kulturu „Ča?“ i Interpretacijskog centra baštine Banovine.
Zainteresirani učenici mješovitih razreda imali su priliku pogledati antropološki film „Obahajanja Halubajskeh zvončari: Pusna nedeja 2017.“ autorice Tatjane Udović mag. cult. te na taj način doživjeti dio te ritualne prakse. A postoji i mogućnost da će mali Petrinjci iduće godine, ako to epidemiološke mjere budu dozvoljavale, posjetiti i Zvončarsku smotru pul Matuj.
Bilo je to lijepo druženje i suradnja Viškova i Banovine, točnije Udruge za kulturu „Ča?“, i Interpretacijskog centra baštine Banovine te petrinjske osnovne škole.

OŠ Jabukovac-Petrinja