Udruga za kulturu „Ča?“ predstavila je novu slikovnicu „Mići Halubajski zvončari“ (njezin isprint) članovima Matice hrvatske Ogranka Viškovo. Slikovnica je u studenom u tisku, a koristiti će se pri Antropološkim predavanjima „Halubajski zvončari“.

Slikovnica „Mići Halubajski zvončari“ (2021.)


Naime, Matica hrvatska Ogranak Viškovo bila je nakladnik slikovnice „Halubajski zvončari“ autorice Tatjane Udović 2012. godine. Autorica je na ovom susretu predstavila potrebu koja se ukazala za pisanjem nove slikovnice čiji je fokus na mlađim generacijama zvončara, te najavila izlazak iz tiska slikovnice „Mići Halubajski zvončari“ početkom studenog 2021. i promocije iste u vrijeme pusta 2022.

Slikovnica „Halubajski zvončari“ (2012.)

Slikovnica „Mići Halubajski zvončari“ približit će ritualnu praksu Halubajskih zvončara djeci te ih zainteresirati za istu.