Aledory ili Slavuji s Kvarnera, Riječani znani po organizaciji plesnih večeri za sve ljude dobre volje u centru Rijeke i novom albumu „Zakantajmo po domaću “, spremaju se na mini-turneju u Slovačku kako bi ondje predstavljali čakavski izričaj i pjesme s novog albuma.
Slavuji s Kvarnera nedavno su izdali album prvijenac „Zakantajmo po domaću“ koji okuplja uži izbor pjesama iz njihovog šesnaestogodišnjeg rada. Njihove pjesme obuhvaćaju sve tipove zabavne glazbe, što na čakavštini, što na hrvatskom standardu.
Neumorni mladići nedavno su snimili već četvrti spot sa spomenutog albuma za pjesmu „Judi od mora“ koji vizualno prikazuje život na Jadranu. Glazbu i tekst za pjesmu potpisuje Dorian Škrobonja, a video produkciju Alen Škrobonja u suradnji s Brane-webom. Spot je sniman u dva djela i to na brodiću s kojim su oplovili riječku Rivu i Putnički terminal te na predivnim pejzažima malog mjesta Voz na otoku Krku u blizini Krčkog mosta
Video spot vidljiv je na: VIDEO
Aledory su znani po organizaciji plesnih večeri za sve ljude dobre volje. Riječke plesne večeri uz Slavuje s Kvarnera postoje već jedanaest godina. Ovakav način zabave uz ples i druženje otvorenog je tipa za sve dobne skupine te stoga polučuje sve veći interes. Ovoga ljeta uvedena je i jedna novina pa su plesne večeri postale tematske, Obojane Riječke plesne večeri s primorskim motivima. Tako je ljeto proteklo uz Večer boje naranče, Večer s mirisom mora , uz Eko-zelenu večer, Večer boje šljive i PINK – BERBIE plesnu večer.

A glavno obilježje ovih Slavuja s Kvarnera je to što su još pred pet godina započeli suradnju sa slovačkom kulturnom scenom te se uskoro opet spremaju na novu turneju u Slovačku kako bi upoznali što više Slovaka sa čakavskim izričajem i kulturom ali i našim primorskim turizmom, jer ipak oni su “judi od mora” čije su pjesme okupane Jadranskim morem i primorskim motivima.
Nakon više uspješnih koncerata u Slovačkoj tijekom posljednjih godina, Aledory će tako u subotu, 25. listopada 2014. ponovno gostovati u gradu Hlohovecu, najvećem slovačkom fan klubu Slavuja s Kvarnera, gdje će opet promovirati domaću čakavsku besedu i poslijednji nosač zvuka “Zakantajmo po domaću”.
Koncert u Gradskom kazalištu pod nazivom “Najljepše pjesme Hrvatskog Jadrana 2014.” već je odavno rasprodan, a izravno će ga prenositi regionalna TV Bratislava.
Aledory podrzavaju Udruga za kulturu „Ca?“ i TJstudio.