19. listopada 2013. održala se 6. po redu radionica „Svijet bajkovitosti i balona“ na Marinićima u organizaciji Udruge za kulturu „Ča?“ i Balona Miryam; radionica kojoj je cilj potaknuti dječju kreativnost i to uz bajke i balone. Ovoga puta gost radionice bio je Dječji zbor „Halubajčići“. Nakon nekoliko veselih  dječjih pjesama, uslijedio je bajkoviti dio kada je spisateljica Tatjana Udović predstavila svoju bajku „Plavobradi čarobnjak“, za čim je uslijedila i nagradna igra „Ča je ča?“ kojoj je cilj približiti djeci čakavsko narječje . A plavobradi starac koji želi da svi budemo sretni je , kako je Tatjana istaknula, poslao  čarobnu vreću iz koje su izvučena brojna srca koja je čarobnjak poslao djeci sa željom da ih ukrase. I tada je uslijedila likovna radionica izrade mozaika od tekstilnog materijala. Djeca su uživala u veselim bojama i kreativnosti. A prije odlaska, ono čemu su se svi posebno veselili – izrada figura od balona.

Ove subote kreativnosti nije bilo kraja!
Voditeljice: bacc. cult Tatjana Udović i Mirjana Maračić (Baloni Miryam)