U organizaciji Ogranka Matice hrvatske u Viškovu, 13. travnja 2013., u sklopu obilježavanja Dana Općine Viškovo, održana je Večer čakavske poezije u Ronjgima, rodnoj kući oca istarske ljestvice i zaljubljenika u svoj kraj, Ivana Matetića Ronjgova.

U ugodnoj atmosferi, te su večeri interpretirani stihovi članova i članica Ogranka Matice hrvatske u Viškovu,Tatjane Udović, Ivana Rudanovića i Vere Primorac. U glazbenom dijelu nastupili su Zvonejski kanturi i mladi harmonikaš Srećko Mihelić..

Bilo je to još jedno lijepo književno druženje Ogranka Matice hrvatske u Viškovu sa ciljem njegovanja čakavskog jezika.

Categories:

No responses yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podržite rad udruge
Ukoliko želite podržati rad Udruge za kulturu “Ča?” dobrovoljnim prilogom, račun za donacije je:
IBAN: HR1423600001102260006
Udruga za kulturu “Ča?”
Marinići 94a, 51216 Viškovo
OIB:  84346450835
UDRUGA ZA KULTURU "Ča?"
Internet stranicu ponosno izradio TJstudio | Hosting usluge osigurao Studio4web | Trenutni broj posjeta: good hits