24. rujna u Morgans pubu u Margateu u Engleskoj održana je Večer poezije “Speakeasy”. Kao posebna gošća među desetak engleskih pjesnika i pisaca predstavljena je riječka spisateljica Tatjana Udović.
Tatjana Udović je nakon predstavljanja svoje poezije na engleskom jeziku, predstavila i slikovnicu – bajku “Christmas story”, koju je interpretirao pjesnik Cal Harris. Tatjana je zatim publiku upoznala s čakavskim jezikom čitajući bajku “Mucko Bucko na ravne” uz popratni prijevod. Ovaj način multikulturnog izražavanja engleska je publika zdušno prihvatila. A kako bi zainteresiranoj publici dodatno približila čakavsku kulturu, uslijedilo je Tatjanino glazbeno iznenađenje. Do kraja večeri engleskim su pubom odzvanjali Koktelsi, točnije njihov cd “Pojačavamo”.
Tatjanu Udović i Udrugu za kulturu “ča?” podržava TJstudio.

Categories:

No responses yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podržite rad udruge
Ukoliko želite podržati rad Udruge za kulturu “Ča?” dobrovoljnim prilogom, račun za donacije je:
IBAN: HR1423600001102260006
Udruga za kulturu “Ča?”
Marinići 94a, 51216 Viškovo
OIB:  84346450835
UDRUGA ZA KULTURU "Ča?"
Internet stranicu ponosno izradio TJstudio | Hosting usluge osigurao Studio4web | Trenutni broj posjeta: good hits