naslovnica

Cijena: 5,31 €

Spisateljica Tatjana Udović nastavlja nas darivati maštovitim bajkama. U današnjim životnim previranjima ona nastoji djeci  prikazati vrijednosti postojanja, dati im smjernice u odrastanju – skladano duhnovošću. To čini kroz pisanu riječ: na prijateljski način s dubokim razumijevanjem koji je prihvatljiv njihovu uzrastu. U bajci djevojčica Marija čini pogrešku iz neznanja. Spisateljica  razvija radnju tako da Marija, kroz učenje, sama dolazi do spoznaje o biti pogreške i mogućnosti ispravke. Bajka je prepuna zanimljivih zapleta i neobičnih raspleta. Stil pisanja je bez agresivnosti koje odrasli rado primjenjuju kada žele nametnuti djeci svoje svjetonazore. Dijete koje pročita bajku na zabavan će način dobiti poduku – dok odrasli mogu naučiti ljepši način u obrazovanju djece. Dodatna posebnost je to što je bajka pisana izvornim čakavskim dijalektom, što nam govori o srčanosti spisateljice za očuvanjem dijalekta svoga kraja. Stoga vjerujem da čitaoci već s nestrpljenjem čekaju njen sljedeći dar, jer darovi Tatjane Udović dati su od srca i omotani njenom dušom »va koloreh mavrice«.

Za našu »opituranu« radost želim joj dugo spisateljsko nadahnuće.

                                   Tatjana Jedriško Pančelat

Kontakt za narudžbu : udruga.ca@gmail.com