Udruga za kulturu „Ča?“ započela je suradnju  s Rotaract klubom Zagreb Gradec te će 10.03.2021. u 19 sati održati predavanje “Legende i tradicije – Halubajski zvončari“, s ciljem promocije kastafske kulturne baštine i običaja.

Predavanje će voditi Tatjanom Udović magistra kulturologije, koja je autorica antropoloških filmova o Halubajskim zvončarima i spisateljica, autorica brojnih romana i slikovnica, među kojima i slikovnice „Halubajski zvončari“.

A u planu Udruge za kulturu “Ča”, u 2021. godini je tisak slikovnice „Halubajski zvončarići“ čiji je naglasak na malim zvončarima, s ciljem obogaćivanja i očuvanja kulturne baštine i običaja te upoznavanje djece od najranije dobi s kulturnom baštinom i običajima, a čiji će tisak podržati upravo Rotaract klub Zagreb Gradec. Kako bismo istaknuli važnost ove slikovnice, naglasit ćemo da su Halubajski zvončari značajni za cijelu Hrvatsku, jer oni su od strane UNESCO-a proglašeni hrvatskim kulturnim nematerijalnim dobrom.

Categories:

No responses yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podržite rad udruge
Ukoliko želite podržati rad Udruge za kulturu “Ča?” dobrovoljnim prilogom, račun za donacije je:
IBAN: HR1423600001102260006
Udruga za kulturu “Ča?”
Marinići 94a, 51216 Viškovo
OIB:  84346450835
UDRUGA ZA KULTURU "Ča?"
Internet stranicu ponosno izradio TJstudio | Hosting usluge osigurao Studio4web | Trenutni broj posjeta: good hits