Riječka spisateljica Tatjana Udović 23. svibnja 2014. posjetila je zadarski Dječji vrtić „Sunce“.  Za mnogobrojne zadarske mališane održano je književno druženje sa spisateljicom uz predstavljanje slikovnice „Mucko Bucko na ravne!“ te Zbirke radova „Mucko Bucko“.


Ovo književno druženje bilo je i svojevrsna mala škola čakavštine jer „Mucko Bucko na ravne“ pisan je na tom natječju, i to na kastafskom dijalektu s kojim su se mnogi vjerojatno i prvi puta susreli. Pred kraj susreta održana je nagradna igra „Ča je ča?“  kada su najbrži znalci osvojili nagrade – edukativne slikovnice „Čistkova Rijeka ljubavi“ sponzorirane od strane  KD Čistoća d.o.o., dok je vrtiću uručen poklon paket higijenskih potrepština sponzoriran od strane DM drogerie.

Ovo je bio prvi književni susret sa spisateljicom Udović na zadarskom području.

Categories:

No responses yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podržite rad udruge
Ukoliko želite podržati rad Udruge za kulturu “Ča?” dobrovoljnim prilogom, račun za donacije je:
IBAN: HR1423600001102260006
Udruga za kulturu “Ča?”
Marinići 94a, 51216 Viškovo
OIB:  84346450835
UDRUGA ZA KULTURU "Ča?"
Internet stranicu ponosno izradio TJstudio | Hosting usluge osigurao Studio4web | Trenutni broj posjeta: good hits