U OŠ Srdoči 12.12.2013. održao se književni susret sa spisateljicom Tatjanom Udović i to u Božićnom duhu. Susretu je prisustvovalo čak pet razrednih odjeljenja, djece mlađih razreda. Kako se bliži Božić, Tatjana Udović je predstavila svoju Božićnu bajku.

Kroz razgovor s učenicima došlo se do zaključka o pravom smislu Božića. A s obzirom da je nedavno iz tiska izašla Zbirka dječjih radova „Mucko Bucko“, u koju su uvršteni i neki od radova učenika ove škole, Tatjana je ukratko spredstavila i nju.

Bio je to ugodan bajkovit predbožićni susret.