10. svibnja se održala eko radionica u prirodi, u organizaciji Udruge za kulturu „Ča?“, Udruge za bolje sutra – Zeleno društvo i Efektivni mikroorganizmi originalna tehnologija Rijeka d.o.o. i pod pokroviteljstvom Jadranskog galenskog laboratorija iz Rijeke.Udruge za bolje sutra – Zeleno društvo ima za cilj buđenje svijesti pojedinaca i šire zajednice o potrebi zaštite prirodne i kulturne baštine,promicanje permakulture, ekoloških znanja i vještina, primjenjivih modela i tehnologija, važnih za održivi razvoj te podizanje kvalitete života ljudi, poticanje kreativnosti djece i mladih, promoviranje kulturno-umjetničkih sadržaja, pe se povezivanjem s Udrugom za kulturu „Ča?“ i Efektivni mikroorganizmi originalna tehnologija Rijeka d.o.o. održala poučna i korisna eko radionica u prirodi, u blizini Kastva.

Održano je edukativno predavanje o mikrotehnologiji, nakon čega je proces kompostiranja ispričan kroz bajku autorice Tatjane Udović „Eko Mucko Bucko“. Iako je „Eko Mucko Bucko“ bajka u stihu, privukla je pažnju mladih svojim sadržajem. A onda prisutni su prionuli na rad, na izradu EM bio kugle koje će se nakon fermentacije bacati u more kako bi razgradile morski mulj kao i ostale uzročnike neugodnih mirisa.

Categories:

No responses yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podržite rad udruge
Ukoliko želite podržati rad Udruge za kulturu “Ča?” dobrovoljnim prilogom, račun za donacije je:
IBAN: HR1423600001102260006
Udruga za kulturu “Ča?”
Marinići 94a, 51216 Viškovo
OIB:  84346450835
UDRUGA ZA KULTURU "Ča?"
Internet stranicu ponosno izradio TJstudio | Hosting usluge osigurao Studio4web | Trenutni broj posjeta: good hits