• NAJNOVIJE INFORMACIJE MOŽETE PRATITI I NA TatjanaUdovic.com
 • UDRUGA ZA KULTURU "ČA" | Internet stranicu ponosno izradio TJstudio | Hosting usluge osigurao TJhost |Trenutni boj posjeta: good hits
 • “Večer od užanci” i projekcija filma „Mlekarice“

  “Večer od užanci” i projekcija filma „Mlekarice“

  U organizaciji Općine Viškovo i Udruge za kulturu “Ča?” 5. prosinca 2014. održana je “Večer od užanci” u Domu hrvatskih branitelja na Viškovu. Večer je bila posvećena mlekaricama i nekadašnjem načinu življenja na ovim područjima.

  Prisustvovao je pjevački zbor OS “Sv. Matej” te mali čakavčići, izložene su slike Udruge likovnih umjetnika amatera “”Braća Baštijan”, a kao glavni dio večeri, održana je projekcija filma “Mlekarice” autorice mag. cult. Tatjane Udović.

  Mlekarice su bile žene s područja Kastavštine i Grobinštine koje su živjele teškim životom, svakoga dana kilometrima noseći mlijeko na svojim plećima, na prodaju, brinući tako o svojim obiteljima. Tatjana Udović odlučila je snimiti film njima u spomen, “da se ne pozabi”.

  Udrugu za kulturu “Ča?” medijski podrzava TJstudio.

  Nema komentara

  Ostavite komentar