U organizaciji Ogranka Matice hrvatske u Viškovu, 13. travnja 2013., u sklopu obilježavanja Dana Općine Viškovo, održana je Večer čakavske poezije u Ronjgima, rodnoj kući oca istarske ljestvice i zaljubljenika u svoj kraj, Ivana Matetića Ronjgova.

U ugodnoj atmosferi, te su večeri interpretirani stihovi članova i članica Ogranka Matice hrvatske u Viškovu,Tatjane Udović, Ivana Rudanovića i Vere Primorac. U glazbenom dijelu nastupili su Zvonejski kanturi i mladi harmonikaš Srećko Mihelić..

Bilo je to još jedno lijepo književno druženje Ogranka Matice hrvatske u Viškovu sa ciljem njegovanja čakavskog jezika.