• NAJNOVIJE INFORMACIJE MOŽETE PRATITI I NA TatjanaUdovic.com
 • Slikovnica „Halubajski zvončari“

  Slikovnica „Halubajski zvončari“

  Doba je Pusta, maškaranog ludila kao i zvončarske tradicije.

  Na tu temu, spisateljica Tatjana Udović mag. cult. bila je inspirirana za stvaranje slikovnice; priče s popratnim ilustracijama i fotografijama o tradiciji Halubajskih zvončara.

  Videa o slikovnici „Halubajski zvončari“pogledajte na:

  https://www.youtube.com/watch?v=milXYY-zIQ8

  i

  https://www.youtube.com/watch?v=K86rQJggt7E&feature=youtu.be

  Cijena slikovnice: 40,00 kn

  Recenzenticam Tatjana Jedriško – Pančelat napisala je:

  „Učeni smo osnovnom književnom obrazovanju, no ono što nam nudi riječka književnica Tatjana Udović je – učenje od srca. U dječjoj priči „Halubajski zvončari“ srce prati ritam veselosti u doba maškaranja koje vuče korijene njenog primorskog kraja i čakavskog dijalekta. Priča se plete u obiteljskom okruženju s koljena na koljeno, objavljujući  tradicionalnim puhanjem u rog, u čast Sv. Antona, da je vrijeme Antonje i maškaranog ugođaja. Djeca našeg primorskog kraja s lakoćom će usvojiti ovu srdačnu i izvornu priču, dok će priča djecu iz drugih krajeva poučiti  nečemu novom, što u sebi nosi ljepotu i ljubav zavičaja koju nam je autorica podarila iz blještavila svoga srca.“

  Kontakt: udruga.ca@gmail.com

  www.udrugazakulturuca.hr

  Nema komentara

  Ostavite komentar