Film „Mlekarice“ snimljen je s ciljem obuhvaćanja kulture i nekadašnjeg načina življenja na području Grobinštine i Kastavštine.

Autorica filma je u šezdesetak minuta, putem razgovorom s tri mlekarice – Marijom Marčeljom, Maricom Afrić i Katarinom Čaval gledateljima nastojala približiti težak život hrabrih žena koje su desetljećima na svojim ramenima požrtvovno nosile težak teret, prenoseći kante s mlijekom i ostalim namirnicama s područja Kastavštine i Grobništine na prodaju u grad Rijeku kako bi na taj način prehranjivale svoje obitelji.

Tatjana Udović snimila je film njima u spomen, “da se ne pozabi”.

Tags: