Halubajski zvončari su ritualna praksa va koj halubajski identitet žive. Premijera dokumentarnog filma „Obahajanja Halubajskeh zvončari“ autorice Tatjane Udović održat će se 25. veljače s početkom u 19h u Domu hrvatskih branitelja u Viškovu.

Halubajski zvončari su najpoznatiji po nastupima na karnevalima, no njih se ne smije promatrati kao turistički proizvod, već treba posegnuti dublje, u samu srž užance – u trodnevno obahajanje Halubajskih zvončara po selima našeg kraja, tvrdi autorica filma bacc. cult. Tatjana Udović.