• NAJNOVIJE INFORMACIJE MOŽETE PRATITI I NA TatjanaUdovic.com
 • Premijera dokumentarnog filma „Obahajanja Halubajskeh zvončari“ autorice Tatjane Udović

  Premijera dokumentarnog filma „Obahajanja Halubajskeh zvončari“ autorice Tatjane Udović

  Halubajski zvončari su ritualna praksa va koj halubajski identitet žive. Premijera dokumentarnog filma „Obahajanja Halubajskeh zvončari“ autorice Tatjane Udović održat će se 25. veljače s početkom u 19h u Domu hrvatskih branitelja u Viškovu.

  Halubajski zvončari su najpoznatiji po nastupima na karnevalima, no njih se ne smije promatrati kao turistički proizvod, već treba posegnuti dublje, u samu srž užance – u trodnevno obahajanje Halubajskih zvončara po selima našeg kraja, tvrdi autorica filma bacc. cult. Tatjana Udović.

  Nema komentara

  Ostavite komentar