• NAJNOVIJE INFORMACIJE MOŽETE PRATITI I NA TatjanaUdovic.com

Održana promocija slikovnice “Marija Mlekarica” u Muzejskoj zbirci Kastavštine

31.01.2019. je uoči Noći muzeja održana promocija slikovnice “Marija mlekarica” autorice Tatjane Udović u Muzejskoj zbirci Kastavštine, u Kastvu .
    Bilo je to lijepo druženje uz sjećanje na žene koje su u našim krajevima svakoga dana ustajale rano, muzle krave i pripremale kante s mlijekom te s teškim teretom na leđima kretale na put iz svojih sela prema Rijeci ili Opatiji, pješke, kako bi ondje prodale mlijeko i zaradile nešto novca za svoje obitelji.

Priča „Marija mlekarica“ je pisana prema anegdotama mlekarice Marije Marčelja, dok slikovnicu su obogatile ilustracije koje je u 90. godini nacrtala mlekarica Marica Afrić.

Slikovnicom autorica Tatjana Udović nastoji djeci približiti nekadašnji način života.

„Va spomen na se naše mlekarice ke su teško živele, delale i skrbele kako bi svoje familije prehranile.
    Velo njin HVALA!“, zahvalila se autorica slikovnice svim mlekaricama na kraju slikovnice.

Recezentica Tatjana Jedriško – Pančelat je napisala: „AutoricaTatjana Udović  zabilježila  je i pretočila u priču svakodnevnicu nekadašnjeg težačkog života
    Uronite u priču i osjetite duh davnine!
    Nedajmo da se ugase sjećanja plemenitih snova naših krajeva i poštovanih ljudi poput mlekarica. Prodùžimo odjek priče u budućnost!
    Autorici hvala na očuvanju tradicijskih uspomena!“

Izdavač slikovnice je Udrugazakulturu “Ča?”  u suradnji sa PIK.d.d Rijeka i Tonka mlijekom.

Kontakt za narudžbu:
    Udruga za kulturu „Ča?“