Na 6. Festivalu etnografskog filma u Rovinju, 26. travnja 2014., na radionici s profesorom Socijalne antropologije na sveučilištu u Oslu, Arndom Schneiderom, prikazan je dio filma „Obahajanja Halubajskeh zvončari 2013.“ autorice Tatjana Udović  o kojemu je profesor dao svoj kratki osvrt.

„Obahajanja Halubajskeh zvončari“, dokumentarni je film u trajanju od sat vremena i pet minuta, koji tematski pokriva tri dana zvončarskog obilaska.

Cilj ovog filma bio je dokumentirati praksu obahajanja te kroz nju prikazati komunikaciju zvončara i lokalnog stanovništva  te  živost koja zavlada Halubjem u to vrijeme, tvrdi autorica filma, Tatjana Udović.