20. svibnja 2014. održalo se književno druženje sa spisateljicom Tatjanom Udović u OŠ Čavle. U prepunoj školskoj knjižnici Tatjana Udović je predstavila bajku u stihu „Mucko Bucko na ravne“, a zatim i Zbirku radova „Mucko Bucko“ nastalu na temelju istoimenog Likovno – literarnog natječaja.

Učenici nižih razreda pažljivo su pratili bajku i na upite spisateljice, prevodili stihove pisane čakavštinom na standardni hrvatski jezik.

A zatim, uslijedila je nagradna igra „Ča je ča?“ kada su najbrži znalci osvojili nagrade – edukativne slikovnice „Avanture Vrećka i smećka“ sponzorirane od strane  KD Čistoća d.o.o.

Školi je uručen poklon paket higijenskih potrepština sponzoriran od strane DM drogerie.

Nakon brojnih pitanja upućenih spisateljici i njenih odgovora na ista, Tatjana se još kratko zadržala u školi, u društvu učenica-novinarki koje su je intervjuirale za školski radio.