Nakon 6. po redu održane radionice „Svijet bajkovitosti i balona“ koja se svake subote provodi u Domu na Marinićima u organizaciji Udruge za kulturu „Ča?“ i Balona Miryam, figura od balona poklonjena je 21.10.2013. Dječjem vrtiću „Malik“ na Viškovu. Veliki Plavobradi čarobnjak sačinjen od balona izazvao je oduševljenje među mališanima. Djeca Dječjeg vrtića „Malik“ nakratko su se podružila sa spisateljicom Tatjanom Udović koja je figuru i donijela, a Plavobradi čarobnjak od balona ostao je s njima u vrtiću, da ih čuva i uveseljava.